| clauX a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de Evaluatea Nationala, clasa a 8-a, proba de matematica : la subiectul al III-lea (geometrie) se acorda punctaj maxim daca modul de rezolvare este diferit fata de cel din barem, rezultatu final fiind acelasi?

6 răspunsuri:
| Aegyo a răspuns:

Daca modul de rezolvare este 100% corect atunci normal ca ti se va acorda punctaj maxim. Exista vreo 3 moduri de rezolvare la 2 din exercitiile acelea si le vor lua in considerare mai mult ca sigur.

| clauX explică (pentru Aegyo):

Lucrarea mea e de 10, dar la supunctul "c" de la exercitiul 2 am primit 5 puncte de la un profesor si 0 de la celalalt...
Ce imi sugerezi sa fac? Contestatie?

| Aegyo a răspuns (pentru clauX):

Ai primit deja rezultatele? Ciudat, fiindca oricum nu ne lasa sa vedem lucrarile. In orice caz, da, ai putea face contestatie, mai ales daca esti convinsa ca e de 10.

| clauX explică (pentru Aegyo):

Nu am vazut lucrarea, in afara de acest supunct, totul a fost perfect, exact ca in barem...

| Aegyo a răspuns (pentru clauX):

Tot nu am inteles unde ai vazut rezultatul laughing

| RobertaRbtt a răspuns:

Rezultatele se afiseaza la 4, deci n-ai cum sa le vezi. cu atat mai putin lucrarea, si sa mai si stii cu cat te-au punctat orectorii la un anumit subpunct. numai aberahappy.