| Natty123 a întrebat:

Uitaţi, faza e că sunt în clasa a 8-a şi nu am nici o idee unde să merg mai departe, nu m-am hotărât încă la ce liceu să dau. Ştiu că prima dată trebuie să văd ce note iau la examene dar totuşi trebuie să mă gândesc serios. Faza e că nu ştiu ce liceu să aleg, mai exact ce profiluri sunt între economic şi filologie. Nu pot să mă hotărăsc, la filo vreau să dau pentru că mă descurc extrem de bine la română, semestrul trecut am luat 9.75 la teză iar la simulare am luat 9.70 pe când la mate am luat mult mai puţin. Şi problema e că la filo se face multă engleză din câte am auzit şi nu mă descurc aşa bine la partea cu tradusul, la citit mai merge. Şi la economic am înţeles că se face mai mult fizică, chimie, şi iar engleză... Mă ajutaţi şi pe mine cu nişte sfaturi, orice? Unde credeţi că e mai bine, mai avantajos economic sau filologie?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Parerea mea e ca te pricepi mai bine la Filologie...deci ar trebui sa mergi pe profilul de Filologie asa poti sa iti alegi o meserie in domeniu acesta.

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Eu cred ca economic!