| AvalohAlyn a întrebat:

Hei TPU vreau sa stiu si eu exact tot ce trebuie facut ca sa devii profesor..toti pasii si toate pregatirile pe care trebuie sa le ai ca sa devii profesor suplinitor sau titular.Si cat castiga un debutant sau cat va castiga in viitor? Spuneti-mi toate demersurile care trebuie sa le faci pentru a deveni profesor..de istorie sau geografie de exemplu.Va rog.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
In ce clasa esti?
Trebuie sa stapanesti multe materii
Romana/matematica/geografie/istorie/fizica/chimie/biologie cam astea ar fi de baza
Sa faci liceul pedagogic, apoi o facultate si un masterat
Mai multe afli in perioada liceului, acolo va vor informa profesorii.
http://stirileprotv.ro/......i-177.html
O zi buna:)

| AvalohAlyn explică (pentru caramela):

Pai eu vreau sa devin profesor nu invatator ca sa trebuiasca sa stiu toate materiile.big grin

Multumesc de raspuns.
Sunt a 11 dar ma gandesc la viitor.

V-am dat fundita.

| caramela a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Te-ai grabit sa acorzi fundita.
Poate te lamurea cineva mult mai bine.
Si daca vrei sa devii profesor, asta inseamna ca nu trebuie sa ai notiuni din toate materiile?
Mult succes!