| Patrascu_Liviu_1976 a întrebat:

Vreau să știu tot despre profilul filologie. Din ce materii se dau tezele, bacul, câte ore ai pe săptămână la fiecare materie, din ce cls nu mai faci matematică și la ce facultate poți să te duci după acest profil? Vreau cât mia multe informații!

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Bac la romana, istorie si la alegere dintre logica, psihologie, sociologie, economie, filosofie, geografie
Din clasa a 11-a nu mai faci mate
Teze la romana, latina si geografie/istorie la alegere sau si la limba straina daca e profil intensiv sa bilingv
De obicei 4-5 ore pe saptamana la romana
3 la istorie
2 la geografie
La astea mai importante o sa ai mai multe ore, nu mai stiu exact laughing
Cat despre facultate: te poti duce oriunde atat timp cat ai medie mare la bac