| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Trebuie sa fac un proiect la franceza si nu stiu despre ce. Dati-mi o idee. Orice... dar sa aiba legatura cu Franta. (fara wiki, doar idei)

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

Paii...ai putea face:
-despre mancaruri frantuzesti;
-despre cantareti sau mari personalitati (din Franta,normal);
-despre istoria Frantei;
-despre moda(Parisul e capitala modei);
-despre locuri de vizitat(Ex:Tr. Effel,Muzeul Luvru,Sena etc);
-geografia Frantei;
-despre eroi (Ex:Ioana d'Arc etc);
-despre inventii facute de francezi love struck;
-despre limba franceza(de unde provine, cum s-a format)
Si mai gasesti tu daca nu iti plac astea!
Pstongueoti face si un desen reprezentativ, poti pune lucrarea pe un carton mare si multe altele.
Sper ca te-am ajutat!

| Elena_Daria_1996 a răspuns (pentru Fineness):

Multumesc pentru raspuns!

6 răspunsuri:
| Autumnfeelings a răspuns:

Istoria Frantei(Revolutia franceza) sau Cultura( Muzeul Luvru)

| Girldxx a răspuns:

Descrie Franta.ce e asa greu?

| anonim_4396 explică (pentru Girldxx):

N-am spus ca e greu.winking Am spus ca vreau mai multe idei... ca sa am de unde alege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa faci un proiect despre Turnul Effel, Muzeul Louvre, Palatul Versailles etc.

| Geanina_Lungu_1985 a răspuns:

Vreau sa aflu despre franta locurii ape muzee si altele