| tazz4 a întrebat:

Hei! Vreau sa invat limba engleza la perfectie. Ce as putea face?
Sunt in clasa 4.

8 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Inveti foarte mult indiferent prin ce metode

| danielcretu1980 a răspuns:

Trebuie sa incepi.
in 12 ani ai sanse sa o stii la perfectie.

| danielcretu1980 a răspuns:

Vreau sa spun mai ai 8 ani de scoala si cca 4 de facultate, deci ai timp.
daca nu studiezi deja la scoala engleza, atunci cauta CD-uri la Diverta sau cursuri de invatat fara profesor.
Dupa ce stapanesti cat de cat, poti vorbi cu prietenii in engleza, poti conversa pe net cu strainii si apoi poti face o vizita intr-o tara in care se vorbeste engleza, n-ar trebui sa fie greu sa gasesti happy
Incepi acum, vei vorbi mai repede la perfectie.

| CherryLove a răspuns:

Ai putea sa ti achizitionezi niste carti pentruincepatori si sa lucrezi de pe ele sub indrumarea profesorului/ profesoarei ( fara rusine de colegii care o iau repede ca te dai pe langa profesor, urmeaza ti interesele cu confidenta ca ei au de pierdut ). As putea sa ti recomand si acele carti de la Cambridge sunt foarte bune, specializate pe lexic sau gramatica ( dupa cum itit doresti) pretul fiecareia se ridica la 50 lei dar merita.In stanga au lectia explicata iar in dreapta au exercitii cu poze cu dialoguri etc. Foarte bune. Succes! uite o poza de orientare daca doresti sa ti achizitionezi cartea http://theebookasia.com/......dition.jpg

| harciog a răspuns:

Fii linistita domnisorico, ai s-o inveti indeferent de unde, important este ca vrei asta.Succes.

| elenac a răspuns:

Cauta pe google livemocha, poti invata orice limba vrei acolo te ajuta sa scrii sa vorbesti sa faci propoziti si mai tot ce-ti trebuie+ca e gratis

| urmuz a răspuns:

Poti sa faci meditatii cu un profesor de engleza...

| Angelini_Adele_1992 a răspuns:

Pai in primul rand sa fi atenta la orele pe care lae faci la scoala, eu st mai mare cu 2 ani decat tine...shi o stiu la perfectie, apoi ar trebui sa i`ei ceva ore de engleza particulare iar apoi trebuie doar sa gasesti o persoana care stie engleza la perfectie cu care sa vorbesti zilnic si o sa inveti din conversatii cam asta e tot, eu asa am invatat`o la perfectie, acum engeza pentru mine e floare la ureche...bafta in continuare, sper sa te fi ajutat happy