| MARIAX2 a întrebat:

Buna! Am o problema, nu stiu cum as putea sa invat limba engleza. Sunt clasa a7-a si nu stiu prea multe. Ma simt naspa pentru ca am colegi care stiu engleza la perfectie. Ati fost si voi in cazul meu? Cum as putea sa o invat?! Credeti ca se poate remedia problema pana in clasa a9a?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia vezi Duolingo

| dullcat a răspuns:

Ti s-a raspuns deja aici :https://www.tpu.ro/utilizator/abcuhk/intrebari/

Nu iti mai seta deadline-uri formate din ani. Apuca-te fix din aceasta saptamana sa inveti cate un pic si vei ajunge la un nivel ridicat destul de repede.Gasesti tot ce trebuie sa stii pe internet, mura in gura, cu metode mult mai usoare de inteles decat se predau la scoala in trecut.Trebuie doar sa vrei.

| AdeLeu a răspuns:

Meditatii foarte multe si toceste