| IonutTheGamer a întrebat:

Heii, am si eu o intrebare:
La liceu la mate-info cum functioneaza? La prima clasa e mai greu la mate si la a 2 a mai usor? Sau cum functioneaza? Vreau explicatii! Dau funda! Mersii!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cum adică prima clasa?

| IonutTheGamer explică (pentru Bondarel99):

Adica ceva gen ca la nota 9.50 medie e prima clasa si la 9.40 medie e a doua

| Bondarel99 a răspuns (pentru IonutTheGamer):

Nu are absolut nimic

| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica prima clasa, a doua clasa?

Daca esti la liceu, incepi cu clasa a IX-a... si daca inveti toate lectiile de la matematica si iei note mari la obiecte, cat si la teze, treci in clasa a X-a samd.
Intr-adevar, la clasele de mate-info se face matematica pentru avansati, adica se lucreaza serios matematica, nu ca la liceele de filologie istorie de exemplu, unde matamatica este optionala.

| saturday10 a răspuns:

Toate clasele de mate-info au aceleasi ore, difera doar unii profesori.