| Redblonde a întrebat:

Heii TPU, am un prieten care a facut 150 de absente pe primul semestru, ce credeti daca duce niste scutiri saptamana viitoare, poate scapa de exmatriculare?
Sau daca il exmatriculeaza poate sa isi continueanul scolar la alt liceu sau trebuie sa repete?.
Daca stiti cum poate sa scape va rog sa imi spuneti, multumesc.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în Art. 147-163 din R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune.

| xXAlphaXx a răspuns:

Slabe sanse sa-i accepte scutirile! Trebuia sa faca asta din timp, nu sa le lase pe ultimele zile din semestru! Poate o sa-i accepte cateva dar tot o sa ramana cu o gramada de absente! Poate asa o sa se invete minte si n-o sa mai chiulasca cand ii vrea capul!