| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Ce parere aveți, se merită să mai citești o carte dacă ai văzut filmul înainte?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Cum sa nu. Fac pariu ca stii deja, cartea e aproape intotdeauna mai buna decat filmul. Printre altele, cartea se adreseaza unui public mult mai restrans si mai cultivat. Daca vezi filmul dupa carte, filmul te dezamageste, dar invers poti face comparatii interesante. Buna seara.

| YouAreWhatYouRead explică (pentru minrest):

Așa este. O seară bună!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si inca cum. filmul nu e nici macar jumate din cat cartea toata este. de fel

| BlaaBlaa a răspuns:

Da pentru ca de obicei intr-o carte sunt mai multe detalii ca in film sau pur si simplu filmul nu urmeaza exact cartea.