| DeeaEu a întrebat:

Heii TPU! Sunt din Bucuresti, clasa a VII-a, dar ma gandesc deja la ce liceu sa dau. Mie imi place foarte mult muzica si mi s-a zis ca am si voce, ma mai pricep si la chitara... Din vara vreau sa ma apuc si de canto. Mentionez ca nu sunt foarte "instarita". Intrebarea mea este: ce licee de arta (muzica) sunt in Bucuresti si cu ce medie se poate intra? Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| ShdDidutz a răspuns:

Nu conteaza la ce liceu de muzica mergi atata timp cat i-ti place muzica deci sa nu mai stai pe ganduri. George Enescu e un liceu bun.

| DeeaEu explică (pentru ShdDidutz):

Ai habar si cum se poate intra si cu ce medie? big grin

| ShdDidutz a răspuns (pentru DeeaEu):

Nu se stie media exact care va fi depinde de generatii cum invatawinking

3 răspunsuri:
| alinxs a răspuns:

Liceul De Muzică Dinu Lipatti
Liceul Teoretic Mihail Sadoveanu

Liceul de Muzică George Enescu
Colegiul Naţional De Muzică George Enescu
funda?