| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Hello, am o întrebare! Dacă la un Exercițiu la bac la istorie trebuia sa menționez doua informații din text referitoare la acțiunile militare din perioada 1442-1444 și am menționat una exact cum este in barem iar pe a doua care era in barem am scris-o însă doar pe jumătate? Adică n-am terminat propoziția (nu stiu ce s-a întâmplat Daca nu am terminat fraza, am avut emoții mari la istorie, tremuram laughing ) stiu ca fiecare informație are câte 3 p, întrebarea mea este : pentru informatia aceea neterminata o sa iau 3 puncte sau 0 puncte?
Scuze ca am scris atat sper sa intelegeti. Funda pentru cel mai bun raspund

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei punctaj partial.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru anonim_4396):

Pai e câte 3 p pentru fiecare informație și trebuiau 2 informații (punctajul maxim fiind 6p) ..doar una am scris-o completa cealalta fiind incompleta, deci iau doar 3 p adică jumate, nu?

| LPCTSTR a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Vei lua 4/5 puncte, se acorda punctaj partial pentru un raspuns partial, depinde de corector; nu iti poate da 0.05 puncte.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru LPCTSTR):

Multumescc mult!