| Andreas177 a întrebat:

Hello!
Sunt clasa a 8-a și în câteva luni am examen. Problema este că nu sunt decis la ce profil să merg.
(La școala la care sunt eu se poate alege dintre Mate-INFO și științe sociale).
Îmi doresc foarte mult să fiu medic sau asistent medical, mie îmi plac următoarele materii:
Biologia, Lb. Română, Lb. Engleză, Chimia, 50/50 Fizica, Istoria și TIC-ul.
Iar materiile care nu îmi plac:
Geografie, Matematică, Lb. Germană și cam atât.
Eu am nevoie de un ajutor deoarece părinții mei nu mă obligă să merg pe un profil anume și atunci eu habar n-am pe ce profil să merg. Dacă mă ajutați și pe mine cu o părere, vă rog!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a da admiterea la medicina este bine sa urmezi liceul pe profil de stiinte ale naturii, te va ajuta la admitere.

| Andreas177 explică (pentru Ioandelasal):

Nu avem științe a le naturii. Doar cele două menționate mai sus.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreas177):

In judetul tau sunt licee care au.