| anonim_4396 a întrebat:

La ce profil credeți ca ar fi mai bine să mă duc? Stiințe sociale sau mate-info? Imi plac materii precum romana,matematica ( aici pot spune ca ma descurc), franceza,istoria, biologia etc. La fizica nu sunt bun. La mate-info voi da bacul si la mate. Niste sugestii? Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La specializarea "Matematică-Informatică" NU este suficient să te "descurci la Matematică"!
Deci, decât să rămâi corigent sau să trebuiască să te transferi la alt liceu, mai bine îţi alegi unul cu specializarea "Ştiinţe Sociale" :)

Toate cele bune.

http://i.imgur.com/D0Os2.jpg

http://i.imgur.com/P7AjXt1.jpg

http://i.imgur.com/qOJ9iwM.jpg

La Mulţi Ani!

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Multumesc. Un An Nou fericit!

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere happy

Mulţumesc şi euwinking

O seară/noapte frumoasă.

10 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Păi și la mate-info și la Bio-chimie se pune accent pe fizică. Dacă îți place limba română poți da filologie. La Științe sociale trebuie să te descurci cu istoria și geografia. Vorbește și cu părinții sau rudele apropiate.

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Ai mentionat ca esti bun la mate si biologie. Deci poti merge foarte bine pe stiinte ale naturii, dar trebuie sa te descurci si la chimie si la fizica. Ai spus ca te descurci la romana istorie si franceza deci te poti duce pe stiinte sociale. Ca sa te duci la mate-info trebuie sa le ai tot asa cu fizica... informatica si bineinteles mate, dar ai zis ca te descurci. Daca nu te descurci la fizica poti face pregatire. Acum na, ai mai multe optiuni pentru facultati daca te duci la mate-info sau stiinte ale naturii, pe cand la stiinte ociale poti face psihologia, litere..si cam atat. Acum depinde si ce iti place tie. Daca singura problema este fizica nu vad de ce sa nu te duci la mate-info. Sper ca te-am ajutat. happy

| anonim_4396 explică (pentru D5e1n3i5s9a):

Multumesc. La matematica sunt de nivel mediu cred. La fizica si la chimie nu prea ma descurc, dar o sa ma mai gandesc la asta.

| Malosmihai a răspuns (pentru anonim_4396):

Dai funda?

| anonim_4396 explică (pentru Malosmihai):

Argumenteaza si tu.

| MiNuTz a răspuns:

Daca iti place Bio, Mate poti merge la stiinte ale naturii...
La mate-info nu te-as sfatui sa mergi, deoarece e foarte greu, si nu o sa mai ai timp sa iesi cu prietenii, etc.
Baftawinking

| Malosmihai a răspuns:

Mate-info e o alegere mult mai buna, dai funda?

| xrebeka a răspuns:

Mate-info, este mult mai bun happy