| lllullla a întrebat:

Hello TPU! Am o mica nelamurire legata de reclasificarea din octombrie la facultati. Prima oara am inteles ca poti trece de la taxa la buget numai daca ai media mai mare decat unul din studentii de la buget si ca e o limita de 2 studenti / an. Adica primi doi de la taxa ajung la buget si ultimi de la buget la taxa. E adevarat? Adica daca eu sunt a 3 si am medie mai mare decat unul de la buget nu pot sa trec la buget? Eu nu fac decat o facultate, si e prima, asta daca va ajuta cumva. Dau FUNDA!

1 răspuns:
| wawe a răspuns:

Uite cum e, in anul in care ai fost tu admisa au fost X locuri la buget(adica primele X medii)daca in anul urmator ai media in primele X esti la buget.
Sper ca te-am ajutat!