| Katarina12 a întrebat:

Hello TPU!
Sunt studenta la psihologie, am terminat primul an. Am o intrebare in ceea ce priveste programele masterale si desigur avantajele acestora. M-ar interesa mai bine spus un singur master( sau ceva asemanator acestuia): domeniul clinic( nu psihoterapie sau consiliere psihologica ci pur si simplu clinic) Spre deosebire de majoritatea studentilor de la psiho eu nu ma vad psihoterapeut. Prin urmare, cei care ati facut acest master sau il faceti, imi puteti spune cateva plusuri si minusuri? Gen, unde ma pot angaja sau care este rata de angajare in acest domeniu. Ce cursuri se pot face pe langa(care sa aiba legatura cu domeniul clinic, gen specializare)? In mare stiu cu ce se ocupa psihologul clinician, dar nu strica sa aflu mai multe.Sunt interesata desigur si de salariu, dar nu este acesta cel mai important. Daca voiam bai si lux nu ma bagam in psihologielaughing).

3 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Eu nu știu despre asta dar job după terminarea facultății de psihologie poate fi și în domeniul resurselor umane HR la diferite companii nu neapărat în cabinete.
Mult succes și sper să obții și răspunsurile pe care le aștepți.winking

| Katarina12 explică (pentru Gunoi):

Multumesc!

| Gunoi a răspuns (pentru Katarina12):

Cu plăcere big grin