| AndraAlee16 a întrebat:

Hey! Ai fost vreodata in America? Aveti idee cum sunt americanii ca persoane? Si iti e greu sa te integrezi printre ei? Eu am rude in America si m-au chemat sa studiez acolo. As vrea sa-mi termin liceul mai intai si apoi sa plec.Dar eu am dilema cu integrarea printre el. Aveti vreo idee?
Funda si multumesc!

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Aha, deci atunci ar mai fi inca vreo 4 ani cel putin pana mergi in SUA... Eu as alege stiintele naturii, pentru ca-mi plac mai mult laughing Dar aici depinde de fiecare persoana inspre ce e inclinata. Mai ai destul timp tongue Doar sa te gandesti ca daca mergi in Hot Springs va trebui probabil sa faci facultatea in alt oras din apropiere, unul mai mare. Poate Little Rock.

9 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Unde mai exact in America?

| AndraAlee16 explică (pentru sublime89):

Hot Springs, Arkansas. Ai auzit de el? happy

| sublime89 a răspuns (pentru AndraAlee16):

Da, am auzit happy E un orasel destul de mic si linistit, cred. E putin mai diferit insa pentru ca e in sudul SUA, si acolo sunt un pic altfel oamenii. Ma rog, nu stiu daca stii. Au un mic accent asa laughing Si sunt mai conservatori putin, si probabil destul de religiosi. Dar cred ca te-ai putea integra. E o zona frumoasa, cu mult soare big grin Zici ca vrei sa mergi acolo dupa ce termini liceul. Problema e ca nu stiu ce facultate ai putea urma in Hot Springs thinking E cam prea mic orasul ca sa aiba o facultate foarte buna. Te-ai gandit mai exact ce ai vrea sa urmezi? happy

| AndraAlee16 explică (pentru sublime89):

Sincer, sunt cam nehotarata.Nici nu sunt inca la liceu. Sunt intr-a 8 a.Eu ezit intre Filologie si Stiinte ale Naturii.Inca nu m-am hotaratlaughing Tu ce m-ai sfatui?

| sublime89 a răspuns (pentru AndraAlee16):

Aha, deci atunci ar mai fi inca vreo 4 ani cel putin pana mergi in SUA... Eu as alege stiintele naturii, pentru ca-mi plac mai mult laughing Dar aici depinde de fiecare persoana inspre ce e inclinata. Mai ai destul timp tongue Doar sa te gandesti ca daca mergi in Hot Springs va trebui probabil sa faci facultatea in alt oras din apropiere, unul mai mare. Poate Little Rock.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America pentru tine este si va fi ceva nou, crede-ma nu-i nimic nou! nai ce vedea viata e scumpa, ah tu ca romanca nu sa ai habar sau sa stii limba crede-ma nu-i important poti vb si araba si chineza esti integreta in socialul lor care il are zi de zi si o scoala care vrei sa studiezi tu mi se pare o prostie sa in trebi aici, daca ai rude in USA de ce mai stai?

| Ionescu_Cosmin_1990 a răspuns:

Depinde. Eu am stat in Anglia pentru doua saptamani si m-am integrat foarte bine. A fost mai usor sa fac prieteni acolo, decat in Romania. Depinde de ideologie, daca tu, spre exemplu, esti mai comunista, solitara, conservatoare, atunci ar trebui sa stai in Romania. Daca esti deschisa, atunci du-te.

PS: Stii engleza... Da?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionescu_Cosmin_1990):

Fata poate nu stie bine Engleza scris si vb nu poti sa ai pretenti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum altii nu stiu bine romana. Cel putin asa se vede. Dar ce "pretenti" sa ai...

| AndraAlee16 explică (pentru Ionescu_Cosmin_1990):

Stiu foarte bine engleza scrisa si vorbita. De aceea m-as duce.Tu ce-ai facut in Anglia?