| EvaTramell a întrebat:

Hey :*. Am de facut un referat despre Internet la engleza. Imi puteti zice care sunt avantajele si dezavantajele ale internetului in englezalove struck. Va rog ajutati-ma:* Dau fundita:*

3 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Un dezavantaj ar fi ca multi copii se bazeaza pe internet,si mai putin pe incercarea de a incerca ei ceva(ceea ce faci tu acum)
prefera sa dea cuvantul cheie pe google,decat sa stea sa citeasca in manual(macar manual!)
iar avantaje ar fi,ca poti vorbii pe mess,mail,cu diferite persoane cand vrei,la ce ora vrei, indiferent de pozitia globala a celuilalt.
poti cumpara online, citi...etc.
sper ca te-am ajutat, cam astea sunt, le mai dezvolti si tu putin,

| SuperChocoCherry a răspuns:

Hei:*.Pai.eu as zice ca mai bine cauti si in dictionar daca ai acasa ca de multe ori translatorul de pe internet nu traduce bine cuvintele sau daca scrii o propozitie o greseste. daca stii cat de cat engleza inearca sa traduci tu 2, 3 cuvinte si cauta in dictionar daca ai.>big grin