| kanlarose a întrebat:

Hey, am nevoie de ajutorul vostru. Sunt studenta la colegiu anul 3, dupa finalizarea anului 4 doresc sa aplic la facultate. Problema mea consta in aceea ca nu stiu daca merita sa mai dau bacul? Am sa pot fi admisa la universitate doar pe baza de diploma de colegiu?
E important bacul in asa situatie?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce intelegi prin colegiu? Liceu? Bacul este foarte important pentru viitorul tau.

| Eireann a răspuns:

Da, majoritatea facultatilor nu accepta studenti fara bac. Sunt si care accepta dar si acelea au asteptari sa iei bacul pe parcursul anilor de studiu.

| Zorn a răspuns:

Daca tot faci 4 ani de colegiu, de ce sa nu dai si bacul? Te ajuta mult la admitere. Majoritatea facultatilor serioase iti cer bacul.