| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a întrebat:

Fratilor am si eu nevoie de ajutorul vostru. sunt anul 1 la instalatii si e DE CACAT. domeniul imi place dar mi-e ca nu o sa fac fata mai incolo si ca o sa pierd mult timp cu facultatea asta ca in final sa nu ajung nicaieri. ce ma sfatuiti sa continui in anul 2 intre toti pularaii, sa-mi pun baza in facultate ca o sa ma ajute in cariera sau sa ma duc la o facultate usoara pe care stiu ca o termin, sa ma distrez cat sunt tanar, sa obtin o diploma si sa-mi croiesc singur drumul? mersi mult si scuze de limbaj...eram baiat destept pana sa intru la facultate de ingineri

Răspuns Câştigător
| shmata a răspuns:

Cunosc foarte bine situatia. Prietenii tai sunt la facultati de rahat, super usore, unii mai iau si bursa si tu te chinui cu rm, desen tehnic, algebra, analiza, mecanica... Ia si termina facultatea, e un domeniu extrem de bine cotat si in tara si in afara. Nu fi looser si tine-te de carte. Nu ceda, fa-i pe fraieri. Succes!

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Înțeleg ce zici, și eu sunt la Automatică și Calculatoare. Sfatul meu e să rămâi. Mai bine te chinui acum încă 3 ani și știi că ai făcută o facultate ca lumea decât să te chinui mai apoi cu o facultate de rahat care probabil nu te va ajuta deloc. Ideea cu facultățile super-simple e că dacă nu ești printre cei mai buni, destul de greu intri și te impui în acel domeniu, în opinia mea.

| neutrino a răspuns:

Doar tu ai spus ca ai fost baiat destept. Incearca si prezentul si continua ce ai inceput. Poate nu-ti vine sa crezi, dar va fi in curand mare criza de ingineri buni.