| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a întrebat:

Sal, am si eu nevoie de ajutorul vostru. sunt anul 1 la instalatii si e DE CACAT. domeniul imi place dar mi-e ca nu o sa fac fata mai incolo si ca o sa pierd mult timp cu facultatea asta ca in final sa nu ajung nicaieri. ce ma sfatuiti sa continui in anul 2 intre toti pularaii, sa-mi pun baza in facultate ca o sa ma ajute in cariera sau sa ma duc la o facultate usoara pe care stiu ca o termin, sa ma distrez cat sunt tanar, sa obtin o diploma si sa-mi croiesc singur drumul? mersi mult si scuze de limbaj...eram baiat destept pana sa intru la facultate de ingineri

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai daca iti place s-ar putea sa ai sanse mai incolo.Nu trebuie sa tii cont de colegii tai, adica tu trebuie sa iti vezi de drumul tau, ca nu vor castiga ei bani pentru tine, tu vei munci pentru binele tau. Faza cu distractia e aiurea. Poti ajunge foarte rau.Mai bine te chinui un pic ca pe urma sa ai un serviciu stabil, sa faci ceva.Si la urma urmei, nu cred ca inveti non-stop, ai timp si pentru distractie. Poti imbina utilul cu placutul.Iar un sfat ca de final, daca chiar crezi ca nu ti se potriveste facultatea sau nu e buna, gandeste-te bine si schimb-o cat mai poti.Bafta!