| AllesSy a întrebat:

Hey! Am o intrebare, sunt a VIII-a si nu stiu ce liceu(BUCURESTI) sa aleg sa pun pe primele locuri. Am cateva preferinte la niste licee bune de prin preajma dar nu stiu sigur daca voi intra la ele asa ca gandeam la alte licee in care sigur as intra: Marin Preda, Aurel Vlaicu, Mircea Eliade etc. Dar nu stiu cum sunt, am auzit pareri proaste dar si pareri bune despre aceste licee si sunt foarte nehotarata. O parere despre aceste licee si daca mai stiti voi altele! Ma gandeam la Aurel Vlaicu dar este in sect1 iar eu stau in sect6 si nu stiu daca merita! Pareri :* happy

2 răspunsuri:
| Addyna16 a răspuns:

Si eu stau in sectorul 6... unde mai exact stai? ...eu pe primul loc pun kiritescu apoi tudor vladimirescu apoi cretzulescu....app.sunt tot a8a....pe ce materie te bazezi la liceu? astept rasp.

| AllesSy explică (pentru Addyna16):

Eu stau in Dr. Taberei la Frigocom, nu stiu sigur mate sau romana si engleza, dar de ce ai vrea sa pui cretzulescu pe primele locuri? Toti voi cretzulescu ce aveti ma cu liceul asta laughing. Pai cred ca voi pune 1. Elena Cuza; 2.T.V.; 3. Lovinescu; 4.Kiritescu; 5.Aurel Vlaicu/Marin Preda/Hristo Botev; La mate-info daca ar fi sa intru daca as rezista cu nota 7-8 as ramane dar daca nu, ma voi transfera la filo. ca am siguranta ca ma mentin pe linia de plutire oricat de greu va fi dar in schimb la mate odata iau 9 odata iau 6 :\