| hilkevici a întrebat:

Hey,ce atitudine manifesta romanii asupra basarabenilor ce studiaza in Romania?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de basarabeni.
Sunt inculti, badarani si vin doar pentru bursa,.,. nu-i simpatizeaza nimeni. Daca esti cat de cat decent nu-ti spune nimeni nimic.

| hilkevici explică (pentru anonim_4396):

Nu neg faptul ca vin doar pentru bursabig grinbig grinbig grin...referitor la comportament cred ca e totul in regula))

| anonim_4396 a răspuns (pentru hilkevici):

Ahh, atunci cred ca ar fi cazul sa iti spun ca incepand cu 2016, respectiv 2017, nu o sa poti beneficia de bursa in conditiile in care nu esti integralist, repercusiunile incepand cu anul 2, 3 sau 4 :-)) http://relint.uab.ro/upload/29_64_metodologie_inv_superior_2016-2017.pdf art19.
Apropo, nu toti studentii straini intra automat ca bursieri, desi cred ca stii asta.
Bafta si numai bine.

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu prea sunt multi aici in Tm, dar cu siguranta ar fi mai bine vazuti decat oltenii, so there's that.

| hilkevici explică (pentru AndreiWeisz):

Care e problema cu oltenii?

| AndreiWeisz a răspuns (pentru hilkevici):

Cam tot ce a zis cel de mai jos despre basarabeni se aplica aici pentru olteni. Inculti, badarati, necivilizati, galagiosi, violenti, conduc prost etc. Tot Severinul s-a mutat in Timisoara mai nou