| YongMun98 a întrebat:

Hey!
Ce materii o sa am in clasa a 9 a pe profilul stiinte ale naturii?

9 răspunsuri:
| Deliadelias a răspuns:

Buna happy. Si eu sunt la acest profil. Vei avea :
Mate
Chimie
Bio
Romana
Fiizica
Engl
Franc
Istorie
Geogra
Logica
Sport
Muzica/Desen [O saptamana muzica alta desen]
Religie
Info
Tic
thinking/ Cam atatea, Funda:*?

| YongMun98 explică (pentru Deliadelias):

Si cam cate ore din fiecare fac?
si app ce inseamna tic?

| AoiTori a răspuns (pentru YongMun98):

Tic-ul e informatica (programele si toate alea) Pai ore de bio, fizica si chimie vei avea in jur de 2-3/ saptamana...cel putin asa le-am avut eu intr-a 9 a ^_^ Enjoy!

| Deliadelias a răspuns (pentru AoiTori):

TIC.ul nu este informaticastraight face.
La Info, te ocupi mai mult cu programele [Compui programe, eu asta am facut ] in c++
Iar la TIC [ Inveti despre fiecare component al pc. ului, si dupa
invetii lucruri usoare la pc, de ex. Cum lucrezi in WORD, sau cum dai printscreen la o poza, ce rol are fiecare tasta "F1, F2, F3...F12. Ctrl+f. chestii din astea :-s. Deci e total diferitstraight face

| cosmin2904 a răspuns:

Lb romana
lb moderna 1(engleza)
lb moderna 2(franceza)
Matematică
Fizică
Chimie
Biologie
Istorie
Geografie
Logică şi argumentare*
Psihologie*
Economie*
Filosofie*
Religie
Tehnologia informaţiei şi comunicării – TIC
Informatică
Educaţie antreprenorială*
Educaţie plastică
Educaţie muzicală
Educaţie fizică
Dirigenţie

cele cu stelutza* o sa ai 1 din ele sau 2, eu am avut doar logica, acu depinde de liceu...

| YongMun98 explică (pentru cosmin2904):

Dar inca o intrebare :
Logica si argumentarea cu ce se ocupa?
am gasit pe net niste ciudatenii worried

| cosmin2904 a răspuns (pentru YongMun98):

Pnm treaba asta cred ca are legatura si cu psihologia, de obicei profii de psiho predau si logica, eu nu prea mai tin minte care era treaba, profu` meu era plecat cu capu`
vezi aici parerile altora despre logica
http://www.tpu.ro/......-sa-o-fac/

| geggel a răspuns:

Bio, chimie, fizica, mate, engleza, romana- destul de mult, info, istorie, geografie desen, muzica -o data pe saptamana, sport psihologie si altele dar astea sunt cele mai multe restul sunt ce ai facut in clasele mai mici.

| Deliadelias a răspuns (pentru geggel):

Poftim rolling on the floor? Romana nu se face mult. Iar pshiologie se face in clasa a 10a straight face. Logica se face in a 9awinking.