| kkkk a întrebat:

Hey..credeti ca daca la examen la mate la SUB 1, ex 3 parca unde era asa 2x mai mic si egal cu 4... bunn eu m-am pus sa rezolv asa : x mai mic sau egal cu 4 pe 2, x mai mic sau egal cu 2

si la interval din moment ce zice mai mic si egal cu 2..deci de la 2 incepe am pus [ 2 minus infinit )...imi scadeee? crying(((( funda crying(((((((

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Mda, era (-infinit, 2]
tu ai scris invers. probabil depinde de profesor, daca a fost la subiectul 1 si cum nu ai scris decat raspunsul pe foaia de examen, s-ar putea sa iti scada

| kkkk explică (pentru fluturas):

Dar din 5 puncte nu poate sa imi dea cateva? nici macar jumatate? 2.5? crying(

| Tweetymrrr a răspuns:

Cred că da, ţinând cont că trebuia invers.
Succes!