| brokxy a întrebat:

Hey. Daca la romana am facut subiectul 1 aproape perfect si 2 ( am verificat) Dar la 3 am scris doar 2 pagini. Am scris titlul, tema, motivul, anul corect am dat citate din poezie vreo 3 si am explicat si limbajul putin cam ce nota as lua? O sa am peste 6? Multumesc, Imi e frica ca nu am numarul de cuvinte.

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

O sa iei în jur de 7, 5.

| Nemessys a răspuns:

Daca subiectele 1 si 2 sunt perfect facute si la 3, daca ai respectat liniutele si ai atins numarul de cuvinte cerut, ai sanse la nota aproape maxima.

| ywar a răspuns:

Peste 5,5 puncte - cota 1, 25

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Eu am avut doar o pagina si trei sferuri scrise la subiectul trei si mi-au dat 9, 40.
N-o sa stea nimeni sa-ti numere cuvintele, ci numai o sa aproximeze vizual daca ti-ai indeplinit numarul de cuvinte, in functie de dimensiunea scrisului.
Apoi, din toate liniutele alea de-acolo nu trebuia sa faci decat doua (mi se pare).

Deci mari sanse sa iei peste 8, 50.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Calmează-te, nu cred că e nimic greșit!
Respiră adânc și gândește-te că va fi totul bine.
Poate chiar așa va fi!