| MihaiMihai16 a întrebat:

Salut TPU! Ieri am sustinut proba la romana de BAC si am o intrebare... am facut totul perfect, mai putin la subiectul 1 B, unde am dat niste argumente proaste. Nu asta este relevant, ideea e ca pe primele 2 pagini ale lucrarii, unde am gresit, am taiat cu o linie si apoi am pus paranteze in jurul greselilor. Sunt disperat, imi e tare frica ca imi anuleaza lucrarea. In rest am facut totul perfect, am scris cam urat dar am facut totul foarte bine. Aveti idee? Imi anuleaza lucrarea? Daca o sa vada ca este o lucrare buna oare o sa treaca cu vederea? Avand in vedere ca a fost si un an greu.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu vin si te intreb: ai lipsit de la simularea examenului de BAC?
Nu vi s-a explicat ca fiecare taietura si corectura, notita, modificare, ar putea insemna "semn particular" care ar putea duce la anularea tezei?
Acum raman la latitudinea comisiei de corectare, daca considera "semn" sau nu, ca ce zicem noi nu are nici o valoare, odata ce nu suntem in comisie.

| MihaiMihai16 explică (pentru Violleta2022):

La simulare m-au lăsat sa pun între paranteze tăieturile, mi-au spus ca nu e vreo problema… problema e ca am fost amețit rău in dimineața bacului și am uitat ca poate fi considerat semn, eu m-am strofocat strict sa scriu tot ce am învățat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaiMihai16):

Sa speram ca comisia care corecteaza tezele nu va fi foarte drastica.

| MihaiMihai16 explică (pentru Violleta2022):

Și eu sper ca o sa fie drăguți.

| aDEeLAa a răspuns:

Ce atata stres? O anuleaza, mai dai o data in toamna? Unde-i problema?
Probabil o sa iti scada pentru aspect.

| Jany123Jane a răspuns:

De ce era nevoie si de paranteze? O linie nu e suficienta?
In fine, nu cred ca o sa iti anuleze, nu sunt chiar asa de nebuni. Probabil semn ar fi inimioare, floricele, stelute, etc.
Oricum, asta cu tăiatul e o prostie. Suntem oameni, e normal sa gresim.

| MihaiMihai16 explică (pentru Jany123Jane):

Efectiv am fost foarte concentrat pe moara cu noroc și nu mi-am dat seama decât după 2 pagini scrise. supraveghetoarele au zis sa las așa dar sa nu mai pun paranteze. și eu ma gândesc ca asta nu este un semn distinctiv, probabil mai mulți copii au făcut așa, nu doar prostul de mine laughing

| Jany123Jane a răspuns (pentru MihaiMihai16):

Dacă au spus sa lasi asa, e okay. Si eu facusem ceva de genu' la bac, nu cu paranteze, si nu au anulat. La romana am luat 9.55, iar la subiectul 2 am reinventat povestea laughing era ceva legat de o fata si un barbat, iar eu am spus ca era verisoara lui? era scris de Mihail Sadoveanu, dar nu mai stiu. Subiectul din 2019.
La matematica si fizica stiu ca am avut taieturi, dar a fost okay. Nu s-a considerat semn happy
O sa fie bine

| MihaiMihai16 explică (pentru Jany123Jane):

Felicitari pentru nota happy, va tin la curent cu nota pe ca o sa o primesc. ma gândesc ca nu e așa grav ca am pus paranteze, e mai grav dacă tai pe verticala sau ai 2 culori diferite pe foaia de examen.