| simpleMAN18 a întrebat:

Hey,este careva la Scoala Postliceala FEG la asistent medical/farmacie? Daca da imi spuneti si mie, ati dat vreun examen,daca da la ce materii,care este nota minima si cum se face admiterea, se tine cont si de media din liceu, da/nu?

2 răspunsuri:
| emag a răspuns:

Eu vreau sa dau la FEG asistent medical si din cate am inteles se intra pe baza de dosar, fara sa dai examen de admitere, trebuie sa iei bac'ul in primul an de studiu, adica te primeste si fara diploma de bac, cu conditia sa-l iei pe parcursul primului an, cam atat. materiile mai importane sunt matematica, biologie, fizica, chimie

| simpleMAN18 explică (pentru emag):

Mersi,matematica nu prea se face, sunt unele materii care necesita calcul happy, am intales ca la biochimie, biofizica, nutritia, puiericultura (=cresterea copiilor)

Întrebări recente