| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Mi-ar plăcea dacă ați putea sa-mi spuneți câteva păreri despre facultatea de psihologie. După ce termini cei trei ani, te poți angaja? Sau trebuie să faci master? Între ce sume variază salariul unui psiholog angajat într-o instituție de stat?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Presupun că te gândești la psihoterapie, nu nu poți face nimic doar cu licența, pentru a lucra în psihoterapie ai nevoie de o formare, școală de 2 ani, apoi vei profesa sub supervizare 2 ani, abia apoi poți profesa. Pentru restul specializarilor ai nevoie de master.

| justlikenobody a răspuns (pentru zurick):

Mulțumesc!

| zurick a răspuns (pentru justlikenobody):

Nu ai pentru ce ^^

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te-ai putea angaja pe undeva dar nu-ți strică masterul niciodată!

cu salariul ai porni asa cum vezi aici:

http://www.calculator-salarii.ro/......oare-2020/