| lily4 a întrebat:

Hey, TPU, am o intrebare URGENTA legata de Turcia si am nevoie de raspuns cam in 2 saptamani. Vreau sa stiu cum se numeste Turcia din partea Europeana, nu am gasit nicaieri si am nevoie disperata de raspuns, chiar daca nu va vedea nimeni intrebarea in 2 saptamani / nu va raspunde nimeni as vrea sa stiu si dupa nu e nicio problema ....curiozitatea ma omoara! P.S. DAU FUNDITA!

1 răspuns:
| PedoBarbie a răspuns:

Partea asiatică a Turciei se numeşte Anatolia, dar cea europeană nu ştiu.