| ssd a întrebat:

Am o problema.Nu pot invata nimic la istorie, pur si simplu nu retin. Invat 2 ore la o lectie si nu o stiu bine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Fă-ţi un conspect la fiecare lecţie. Eu aşa fac la istorie şi geografie. Şi îmi este foarte uşor.

| SimonaCristina a răspuns:

Concentreaza-te...

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Am invatat ieri si azi m-a ascultat si mi-a dat 9 deci a fost bine.
Incearca sa citesti lectia de multe ori sau imparte-o in doua iar apoi zii prima parte si apoi pe a doua, apoi pe toata.Citeste cam de 20 de ori si incearca sa te gandesti logic adica sa nu invati ca robotul.S-ar putea sa nu poti invata din cauza unui repaus, de exemplu daca creierul sta linistit si nu este pus la munca nu mai retine cum se intampla in cazul vacantei.
Bafta! Eu asa am facut!

Răspuns utilizator avertizat
| Alex08062018 a răspuns:

Concentreaza-te mai mult

| Marcus99 a răspuns:

Concentreaza-te

| Andrei226035 a răspuns:

Sa te concentrezi

| Lorenutza124 a răspuns:

Concentreaza-te mult pe lectia fara muzica fara zgomot cand inveti.Dar in orice caz nu lua lecitina.Am auzit ca nu prea e buna.