| andra1405 a întrebat:

Anul acesta o sa termin cls.a-8-a,si as vrea sa stiu cam cat de greu este la un profil de mate-info, si cate ore de mate o sa am si informatica.

Răspuns Câştigător
| alinanicoleta99 a răspuns:

Buna! Eu sunt la mate-info si sincera sa fiu e destul de greu, deci doar daca consider ca vei face fata te sfatuiesc sa urmezi acest profil.laughing Numarul orelor de mate / info difera de la o clasa la alta deoarece poate fi intensiv info sau intensiv mate. La o clasa neintensiva vei avea 5 ore de mate, 3 de info, sau cel putin asa am eu, dar difera de la un liceu la altul. Sper ca te-am ajutat, multa bafta la examen! laughing

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

La specializarea de "Matematică-Informatică" este cel mai greu :(

Toate cele bune.