| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Sunt in clasa a 11, la profil mate-info. Imi este cam greu anul acesta la informatica si as vrea sa stiu cum as putea invata bine informatica, materia de clasa 9-11. De pe ce carti as putea invata bine si sa inteleg usor? Ce imi recomandati? Sau ce alte metode? Ma poate ajuta cineva?

As vrea sa dau la facultatea de informatica sau calculatoare. Ajutor urgent.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Manualele de liceu sunt baza si sunt suficiente la nivelul tau, insa daca pana in clasa a 11a nu ai priceput informatica de ce ai vrea sa continuii cu asa ceva?