| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa aud parerea despre liceul gheorghe lazar din bucuresti (despre colctiv, profesori, teme etc). as vrea sa il urmez cateva sfaturi si informatii daca se poate va rog

Răspuns Câştigător
| Helenna a răspuns:

Este un liceu foarte bun, respectabil si cred ca stii ca acest liceu a fost uramt si de autorul Grigorie Bajenaru care a scris si o carte despre acest liceu si despre experientele / nazdravaniile lui din acea perioada, care se numeste ''Cismigiu et Comany''. In carte vorbeste despre toti profesorii lui, despre colectiv, per total despre viata din liceu. Acum lucrurile s-au schimbat, Bajenaru a trait acum multi ani, dar nu cred ca s-a schimbat prea mult politica liceului. Cam atat stiu sa-ti spun. Sper ca te-am ajutat. :*