| johnlocks a întrebat:

Azi am avut examenul la mate, si la subiectul III la prima problema, unde trebuia sa demonstram ca aria e mai mica decat 700 m2, eu am aflat 400 radical din 3, dar din greseala am inlocuit radical din 3 cu cea mai mica valoare a lui, nu cu cea mai mare. cat credeti ca imi scade?

1 răspuns:
| R3SP3CT a răspuns:

Acolo iti zice 1, 731, 74.
Deci trebuia sa iei o valuare dintre numerele astea. Eu am luat 1, 731 si profele pe care le-am intrebat au zis ca e bine.
Baftahappy.