| tranquila1 a întrebat:

Hey TPU! Azi am dat examenul la mate. Daca la sub.3, problema 1 la a) aratati ca ab = 20 radical din 3
Am rezolvat dar am uitat sa pun radical din 3 la urma. Raspunsul era 20 radical din 3. Cate puncte din 5 imi scade? Asa..sa presupunem.
Iar la punctul c tot asa..am rezolvat dar am uitat sa scriu radical din 3.
tot 5 puncte a avut si acesta.

3 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Uite si debifeaza casutele
Http://stirileprotv.ro/......atica.html

| Alecs19 a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......atica.html
Uita te si bifeaza casutele vezi ce punctaj ei Bafta!

| tranquila1 explică (pentru Alecs19):

Imi iese 7. Nu pot sa cred... daca la 2.b. ai scris direct formula si rezolvai fara sa mai scrii Ab =y Al=x nu iti da punctaj maxim :3 ce prostie.