| j0j0pos33 a întrebat:

Hey TPU sad azi am avut simularea la romana si a picat caracterizare la ultimul subiect. Faza e ca eu am caracterizat personajul gresit insa in afara de asta totul a fost corect la ultimul subiect (adica exprimarea, coerenta etc.). Credeti ca se depuncteaza tot? sad

Răspuns Câştigător
| wpAbby a răspuns:

Ai avut emotii… este normal. Eu zic sa stai linistit, aceeasi greseala am facut-o si eu la simularea de anul trecut (nu a fost caracterizare). Nu vei fi depunctat de tot, dar realizezi ca nu vei primi foarte multe puncte. Sa nu te demoralizezi, este doar o etapa din viata ta si vei vedea ca la examen va fi mult mai bine. Succes maine la matematica! Ai grija mare la primele 2 subiecte…. valoareaza foarte mult si nu e indicat sa gresesti in special acolo.

| wpAbby a răspuns (pentru wpAbby):

Eu am avut text narativ dar am citit gresit tema pe care trebuie sa o abordez si am scris despre total altceva, si nu am folosit tiparele textuale cerute. Cu toate astea, am obtinut 8, 50, iar in examen 9, 45. Am avut emotii foarte mari si nu am reusit sa ma concentrez destul, dar la examen a fost foarte bine!

| j0j0pos33 explică (pentru wpAbby):

Mersi de sfaturi! chiar sper sa imi puncteze macar putin redactarea. o sa fiu mult mai atent la examen.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Din moment ce e personajul greșit, crezi ca profu mai sta sa citeasca?

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

îmi pare rau, dar cred ca da

| j0j0pos33 explică (pentru nujcatoatesuntluate):

Oh...nasol.Mersi de raspuns oricum:,(