| LalaMarye a întrebat:

ce carti imi recomandati sa citesc, am 14 ani, dar nu vreau ceva plictisitor cu multa descriere ca cele recomandate de scoala, ceva care sa ma atraga gen Twilight sau Jurnalele Vampirilor :* Funda:*

8 răspunsuri:
| bogdanrvd a răspuns:

Harry Potter, Eragon, Dracula, Tunele. Pe toate le-am citit si pe toate ti le recomand cu mare placere

| DuDItzu98 a răspuns:

Orasul oaselor

| Elizeee a răspuns:

Casa Noptii de P.C. Cast si Kristin Cast Eve (vol 1 si 2) de Anna Carey Seria Instrumente Mortale(Orasul Oaselor,Orasul de Cenusa, Orasul de Sticla si Orasul Ingerilor Cazuti) de Cassandra Clare Seria Dispozitive Infernale(Ingerul Mecanic si Printul Mecanic) de Cassandra Clare Gazda de Stephenie Meyer Seria Fortele Raului Absolut(Invocarea, Revelatia, Rafuiala) de Kelley Armstrong Elita Intunecata(Blestemul Focului si Hex sau Puterea Farmecelor) de Chloe Neil.Ti-asi spune mai multe, dar nu mai am timp. Sper ca te-am ajutat!

| GabitzaGaby a răspuns:

Ce zici de Academia Vampirilor, Cercul Secret, Jurnalele Vampirilor le'am citit si chiar sunt faine capitolele... Febra Neagra te tine in suspans e vorba de o fata a carei surori a fost omorata aceasta vrea s aafle cine este criminalul dar cu cat afla aceasta are parte numai de pericole... Sper ca te-am ajutat

| thathgirl a răspuns:

Academia vampirilor de richelle mead
eu am citit deja primele 2 volume si sunt foarte interesante sper ca te-am ajutat

| кιℓℓα a răspuns:

Agatha Christie - 10 negri mititei ...eu am citit.o si te tine in suspans nu o poti lasa din mana odata ce te.ai apucat de ea

| Maria_Ana_1992_Bl71 a răspuns:

Zece negri mititei, Criminalul abc, Moarte pe Nil toate de Agatha Christie

| Popa_Ana_1994 a răspuns:

Casa noptii sigur te va atrage e vorba despre o fata ce ajunge la o scoala de vampiri are doar aciune in ea e super