| adeadeliina a întrebat:

Ce se va da anul acesta la examenul pentru intensiv engleza? Stiu ca va fi o proba orala si una in scris. Se va da cumva compunere la cea in scris? :-s Funda repede!

Răspuns Câştigător
| AllesSy a răspuns:

Cred ca v-a da ceva asemanator cu ce a dat la bilingv, eu am intrat intr-un liceu cu filo intensiv engleza si pentru ca nu am promovat proba la bilingv(la un alt liceu la care imi doream sa intru)
acum mai trebuie sa dau o data si de data asta nu conteaza daca iau sau nu peste 6 ca tot in liceul acela am intat. La scris se va da cred exercitii cu ajective, cu gradele de comparatie, etc.Iar la oral un text si 4 cerinte, printre care sa faci rezumatul textului si un text de opinie :D Sper ca la scris sa nu fie iarasi 6 subiecte intr-o ora :|Uite aici un model de subiect:
http://www.calistrathogas.ro/doc/Model%20subiect%20clasa%20a%20IX-a.pdf SUCCES :D!

1 răspuns: