| Hapciiu a întrebat:

Imi spuneti va rog ce materii se fac la turism si alimentatie, la ce materii se dau teze si bacul, este adevarat ca in clasa 10 se vor schimba clasele, iar daca se vor schimba, cei de la turism unde vor face practica si care au fost mediile de intrare in ultimii ani

P.S.: este liceul economic Ion Ghica din targoviste. Va rog sa ma ajutati! DAU FUNDA

4 răspunsuri:
| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Romana,Mate,Fizica,Geografie,Biologie,Chimie,Sport,Engleza,Franceza,Istorie,Religie,TIC(Informatica) + anumite module care se schimba de la an la an.
Teza dai la Romana, Mate, Engleza(1 an sau 2 numai stiu)
Bacu dai la:Romana,Mate,Alegere dintre:Geografie, Economie, Logica, Psihologie, si o lb straina Engleza sau Franceza(la alegere) si Informatica parca.
Da, la mine la liceu s-au schimbat si ne-a repartizat dupa medie(cine a avut medie buna a ramas la prima clasa, cine nu la cealalta ca se desparte in 2 de turism si 2 de alimentatie)
Practica:Nu stiu sa-ti zic exact ca noi facem practica la scoala dar normal ar trebui intr-o agentie de turism.
Mediile:Nu stiu sa-ti zic exact.Dar poti gasi pe net pe site-ul ministerului.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi specializările şi mediile la linkul :
http://admitere.edu.ro/2014/staticRepI/j/DB/lic/112/

http://www.admitereliceu.ro/......e-admitere

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| Hapciiu explică:

Cand se vor repartiza vor lua in functie si alegerile noastre? Adica daca vrem la clasa de turism sau alimentatie?

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns (pentru Hapciiu):

Da.Vor lua in considerare si alegerea ta si daca ai medie buna intri la profilul dorit.Eu am intrat cu 8 si ceva la prima clasa de la Turism si alimentatie.