| Cupcake69 a întrebat:

Hey,TPU!
La tema la romana am de facut 30 de compuneri. Mai am 14. Imi puteti da niste idei?

Răspuns Câştigător
| alina101 a răspuns:

Incearca aici http://compuneri.com/ si aici http://www.compunerionline.com/tag/toamna/ (astea sunt despre toamna ).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,depinde de ce iti place tie! Adica, o compunere poate avea si 10 randuri, atata timp cat ai cel putin 3 alineate, introducere,cuprins si in cheiere! Uite,iti fac eu una! basmul iernii(titlul) A sosit zana iarna cu rochia ei plina de stelute de nea.(introducere)
Peste tot domneste ea,Impreuna cu Crivatul.Un ghiocel mic si plapand indrazneste sa-si scoate capsorul afara.
-(linie de dialog)Cine indrazneste sa mi se impotriveasaca?! striga Iarna nervoasa.
-Locul tau nu e aici! raspunse ghiocelul.
-Bine,voi pleca, dar ma voi intoarce!
-Bine, dar sa vii cand vei fi bine venita!
Si, de atunci, Iarna a devenit prietena cu ghiocelul.
Sper ca te-am ajutat! Bafta! Funda?!

| Cupcake69 explică:

Trebuie sa fie de minim 40 de randuri.laughing