| Skinnar a întrebat:

La romana am de facut 3 compuneri si vreau idei de titlu dar nu in gen :Am plecat la footbal,am jucat cu x,y,z, seara m-am dus acasa, ceva de clasa a IX-XI de preferat.
PS:Fara respunsuri ca pe TPU nu se rezolva teme pentru ca daca imi dai o idee nu e tema rezolvata!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

În aşteptarea sărbătorilor
Şi tăcerea este un răspuns
Fericire
Copilărie
O călătorie în lumea florilor
Apus de vară
Paleta de culori a toamnei peste pădure
Miez de toamnă
Minunata împărăţie a cărţilor
Oraşul meu

| Skinnar explică (pentru Hydrangeaceae):

Foarte Bune Titlurile. mersi mult big grin

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Depinde ce compuneri. Daca vrei compuneri narative poti sa vorbesti despre o intamplare inedita cu tine si prietenul/a ta cand ati fost undeva. nu stiu, ca s-a intamplat un accident, ca a murit cineva, ca ai vazut o fantoma, nu stiu, ceva ce ar atrage atentia, sau o intamplare dintr-o excursie in strainatate in care ai vazut ceva ce te-a marcat.

Daca vrei descriptiv, descrie ceva. orice, dar nu pe mama sau pe tata, cum zici tu, ar fi prea banal. Descrie Viata pentru tine. sau Moartea, sau Copilaria, Amintiri de neuitat, etc, ceva care imbinat cu metafore ar suna bestial. Poti vorbii despre cum a trecut timpul si realizezi cat te-ai maturizat, da-i un titlu gen Timpul ireversibil.Eu am multe idei acum. mi-ar placea sa imi dea si mie de facut compuneri laughing.
Bafta!

| ElizaElena a răspuns:

in excursie, o intampalare hazlie