| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.Ma puteti ajuta cu descrierea subiectiva a Turnului cu Ceas din Giurgiu? Sau macar niste idei despre cum as putea face descrierea subiectiva a unei cladiri.crying Funda,Multumesc big hug !

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Daca ar fi descriere obiectiva, ar trebui sa zici ceva cam asa: cand a fost construit si de cine; cu ce scop; cand a fost renovat...si treburi de felul asta. D. subiectiva inseamna sa spui ceva din punctul tau de vedere, judecand, cum s-ar zice, cu simturile proprii. Ce te impresioneaza la el. Este o cladire impunatoare, asemenea unui strajer care scruteaza zarea, veghind asupra sigurantei orasului, sa dea de stire daca vreun eveniment neprevazut apare la orizont. Locuitorii orasului il indragesc mult si il simt foarte familiar. El este, intre altele, un loc ideal de intalnire pentru indragostiti s.a.m.d.

| Alexaaa11 a răspuns (pentru sabin89):

Multumesc Mult.

1 răspuns: