| anonim_4396 a întrebat:

profesoara de istorie m-a selectat în olimpiada micilor istorici. Problema este că nu știu tematica nu am cum să i-au legătura cu profesoara și nici ceilalți colegi nu vor să mi-o dea. Precizez că în ziua aceea nu am fost la școală, dar am fost anunțată. Poate e cineva care participă și e în clasa a VII-a

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vorbește cu secretara de la școală, are program dimineața. Ea va lua legătura cu profesoara de istorie (nu-i obligată, dar dacă-i vorbești frumos, vei reuși) și îți spune tematica.

În general, pregătește-te din toată materia studiată anul acesta, la istorie. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot te-a inscris, spune-le parintilor tai sa o sune, pentru ca, nici pe internet nu spune din ce se da, ce sa studiezi, doar un regulament si o fisa de inscriere, ce detest astfel de profesori/colegi, care nu te ajuta suficient, ei da doar 10% din informatie, restul gaseste-o, pai nu-i corect deloc.

| Alecsa1190 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am numărul ei. Ceilalți 7 colegi spun că o găsesc pe net, dar nu este.

| anonim_4396 explică (pentru Alecsa1190):

Atunci fa altfel, suna-ti diriginta si poate sigur are dansa numarul ei.
Daca nu astepti pana luni(daca nu este prea tarziu).