| Sebitheexosdar a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si inca nu stiu la ce liceu vreau sa merg sau pe ce profil. Imi place sa programez, urmez niste cursuri, dar nu imi place matematica. Vreau sa ajung sa fiu programator, dar nu stiu daca trebuie neaparat sa merg pe mate-info sau daca pot sa merg pe stiinte ale naturii. As opta pentru stiinte, dar nu stiu daca pot dupa aceea sa fac programare mai departe. Ati putea sa imi spuneti voi va rog? Multumesc!

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Programator ajungi de la mate-info, unde se face si o gramada de matematica. N-ai cum sa faci una fara alta.

| Deaad a răspuns:

Nu ai ce cauta la programare daca nu stii si nu-ti place matematica.Incerci la alt profil.Iar daca printr-o eroare vei ajunge la mate-info, iti va manca zilele.

| Rainmaker a răspuns:

Salut Sebi!
"Programare" fara matematica nu se face frate.Doar nu poti sa obtii in informatica o diploma daca nu cunosti materia asa cum nici lautarii nu pot sa obtina atestatul de muzicanti, chiar daca stiu sa cante.

| Giant123456 a răspuns:

Matematica e cea mai bună