| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 8a și luna trecută am primit niște foi pentru înscrierea la acel examen de bilingv și mâine se duc din câte am înțeles, la secretariat. Întrebarea mea este, dacă nu am dat examenul, mai duc copie după certificatul de naștere, sau scriu ceva pe acea foaie? Nu am fost la școală în ziua în care s-au adus și nici colegii nu știu foarte bine.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, NU ai precizat dacă te-ai înscris undeva pentru examenul de "bilingv"...

Dacă te-ai înscris, atunci cei de la centrul respectiv ar fi TREBUIT să menţioneze pe acea Anexă că NU te-ai prezentat la examen!
Dacă NU te-ai înscris nicăieri, atunci ( tu ) NU scrii nimic pe acea Anexă.

În privinţa copiei după Certificatul de naştere : dacă NU ai acea copie la dosar, atunci trebuie s-o duci acum!
Dacă ai depus-o anterior, atunci nu mai trebuie să duci alta.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| radumihai1999 a răspuns:

Tu, nu scrii nimic pe ea. Daca ai dus odata certificatul de nastere nu mai trebuie daca nu trebuie sa il duci. sad funda?