| maria1417 a întrebat:

Hey TPU.sunt in clasa a 11 si am o mare dilema cu ce o sa urmez in continuare.adica merg pe fizica, informatica, matematica dar nu stiu ce sa aleg intre politehnica: automatica si calculatoare si universitate:facultatea de matematica informatica domeniul informatica, ambele din bucuresti.as vrea sa merg mai mult pe partea de software dar imi place si cea hardware.as vrea ceva sfaturi si aici ma adresez mai ales studentilor din aceste 2 facultati.si daca imi puteti spune materiile principale care se fac in fiecrae dintre facultati. va raman recunoscatoarehappy si poate ne intalnim la facuwinking

1 răspuns:
| niku_6695 a răspuns:

Pentru ca esti fata ti-as sugera sa te axezi pe software si sa lari reparatul calculatoarelor dar poti invata si hardware sa nu fii nevoita sa iti repare altcineva PC-ul oricum bafta