| Mariasy39 a întrebat:

Tocmai am terminat clasa a-8-a si in cateva zile va trebui sa completam fisa cu liceele, numai ca nu m-am decis inca la ce profil sa merg. Adica mie imi plac toate materile nu pot sa spun ca ma descurc mai bine la mate ca sa merg la mate info sau ca ma descurc mai bine la romana. Imi place si biologia, chimia doar ca la limbile straine nu am avut parte de profesori buni asa ca va trebui sa ma chinui ca sa fac fata la liceu. La ce profil ar trebui sa merg? Undeva unde sa se faca cam toate materile? A si inca ceva la toate profilurile dai bac la engleza, pentru ca sincer stiu mai multa franceza decat engleza. Help me dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| Gabriela1313 a răspuns:

Buna! Si eu sunt tot in clasa a 8 a si am avut aceeasi problema ca tine. Trebuie sa te gandesti ce vrei sa faci in viitor adica daca vrei sa dai la medicina mergi la SN daca vrei la drept mergi la SS.Trebuie sa vezi de ce ai nevoie in viitor.Sincer la mate-info nu te-as sfatui sa mergi decat daca esti maestru la matematica si daca te pricepi foarte bine la informatica. Dupa parerea mea acesta e un profil foarte greu si sincer nu l-as recomanda nimanui. Daca nu esti hotarat ce vrei sa faci in viitor alege un profil de unde poti pleca in orice directie, adica unde faci in general toate materiile.Eu am fost sfatuita de catre parinti si profesori sa merg la SN deoarece din cate mi-au zis e asemanator cu programul de la scoala, adica facem toate orele.In final, daca iti place chimia te sfatuiesc sa mergi la SN (asta fac si eu ). Bafta la liceu si mult noroc in alegerea unei cariere de succes! happy

| Mariasy39 explică (pentru Gabriela1313):

Mersi mult de raspuns la drept vroiam sa dau si nu stiam ce profil sa pun :*succes si tie!

3 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

De unde esti?

| Reek54 a răspuns:

Si ce medie de admitere ai?