| ZippiAndrei a întrebat:

Habar nu am daca am ales categoria corecta, dar ma rog ...Salutare TPU! Sa incep cu inceputul. Anul viitor o sa ma duc la liceu pe profil mate-info, iar probabil ca la limbile straine, profesorul o sa vrea sa ma preint in limba stundiata ( engleza / franceza ).Eu nu pot sa zic ca nu stiu engleza, chiar pot sa ma descurc, dar la franceza sunt praf. Nu stiu decat sa zic cum ma cheama, cum te cheama, de unde esti, etc. sad Daca ati vrea sa-mi dati un text in franceza cu tot cu traducere. Ma gandeam ca ar trebui sa spun cum ma numesc, de unde sunt, unde am studiat in gimnaziu, ce hobby-uri am. Ma rog, voi stiti mai bine. FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Je m'appelle
J'habite dans
J'ai appris a l'ecole
Mon activites preferes sont

Traducere:
Ma numesc
Locuiesc in
Am invatat la scoala
Activitatile mele preferate sunt

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei, spune-mi si hobbyurile tale, ca ti le traduc si pe alea.
Merci de funda.

| ZippiAndrei explică (pentru anonim_4396):

Sunt gamer ( adica imi place sa ma joc pe calculator ), joc fotbal ( uneori ), urmaresc orice fel de emisiune pe internet ( de la Vloguri pana la talkshow-uri ), navigatul pe internet, filme ( horror sau crima ), Ascult destul de mult muzica. Si cam atat. Daca le-ai traduce as fi profund recunoscoator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZippiAndrei):

Je suis un gamer et je suis un footballeur.
J'aime regarder a les canaux de youtube, a les films et ecouter la musique.
N-am mai spus si de internet.

| ZippiAndrei explică (pentru anonim_4396):

E bine. Merci frumos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZippiAndrei):

Cu placere happy.

7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

In primul rand, trebuie sa-mi dai mai multe detalii: adica hobby-uri, varsta, mai multe despre tine ca sa te pot ajuta

| MeConstantine a răspuns:

Buna, Daca doresti sa inveti franceza un site foarte bun este http://www.francaisfacile.com/ pe care ti-l recomand. Totodata sunt si tutoriale pe youtube.