| Pop_Catalina_1996 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti daca subordonata din fraza :,, Ceea ce ma jeneaza este dificultatea rasfoirii.,, este predicativa sau subiectiva?
Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Subiectiva este, categoric. Si nu poti puncta daca ai pus subiectiva sau predicativa, ori e ciorba, ori sunt sarmale! Sunt doua lucruri total diferite!

Răspuns utilizator avertizat
| Anerol a răspuns:

Eu am pus predicativa, pentru ca parea mult mai logic. La noi directoarea e profa de romana, si a spus ca ambele sunt corecte, si se vor puncta daca ai pus una dintre ele.thinking

| paul5678 a răspuns (pentru Anerol):

Nu prea cred ca se puncteaza ambele crying ar fi prea bine

Răspuns utilizator avertizat
| Anerol a răspuns (pentru Oriflamediscountsuper):

Multumesc,la fel!

Întrebări recente